piątek, 16 stycznia 2015

Łyżeczka do soli, Australia, Mytton Rodd Ltd, 1983

Niżej opisywana srebrna łyżeczka została wykonana w manufakturze Mytton Rodd w Melbourne w Australii. Jest częścią kolekcji opracowanej przez Franklina Minta w latach 1983-1984. Znaki na srebrze zostały wybite z tyłu i obejmują: 'C', '83' 'FM', 'RODD' i znak próby '.925'. Wzór łyżeczki to 'Camille' (rumianek). Kolekcja nazwana została wymownie "Silver Spoons of the World's Greatest Silvermiths", czyli "srebrne łyżeczki największych złotników na świecie". Trudno określić, kiedy powstał jej pierwowzór, choć stawiam, że w latach 30. XX wieku.


Łyżeczka ma całkowitą długość 63 mm. Szerokość czerpaka wynosi natomiast 13 mm. Łyżeczkę dobrze trzyma się w ręce, waży 5,2 grama.

2 komentarze:

  1. Szukałam w internecie informacji o ekspozycji łyżeczek, co było bardzo ciężko znaleźć, sama mam teraz już 65 łyżeczek w mojej kolekcji jak na razie z 4 kontynentów, ale są one raczej pamiątkami z podróży wszystkich wokół mnie, tak trafiłam tutaj, cieszę się, że są też inni tacy jak ja ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ładnie wyeksponowane łyżeczki stanowi wyjątkową ozdobę naszego domu i poniekąd mocny akcent naszej osobowości. Pewnie już trafiłaś na ten artykuł, ale na wszelki wypadek go podam: http://lyzeczki.blogspot.com/2014/08/eksponowanie-kolekcji-lyzek.html

    OdpowiedzUsuń